Menu Zamknij

Zaproszenie na ConFrontJS 2019 – 7 grudnia 2019 – Warszawa (25% zniżki!)

Ostatnimi czasami obrodziło nam w różne konferencje i meet’upy front-endowe – naprawdę jest w czym wybierać. Od organizatorów jednej z konferencji – a konkretnie ConFrontJS – dostałem zaproszenie do objęcia tego wydarzenia patronatem medialnym.

Może zasięg mojego bloga nie jest jakiś powalający, ale jeśli wśród czytelników byłby ktoś zainteresowany uczestnictwem w tej konferencji, to organizatorzy oferują zniżkę -25% na cenę biletu. Zniżka ta obejmuje wszystkie rodzaje wejściówek, również te VIP i na warsztaty praktyczne.

Aby z takiej zniżki skorzystać, należy w koszyku podczas kupowania biletu podać kod promocyjny: nowoczesny-frontend-25

Co w rozkładzie jazdy?

Tyle formalności. A czy warto? Rzućmy okiem na agendę konferencji. Można ją znaleźć pod adresem: https://2019.confrontjs.com/agenda

Z punktów, które mnie szczególnie interesują, na pewno chciałbym zobaczyć prezentację, którą poprowadzi TOMASZ ŁAKOMY (Senior Frontend Engineer @ OLX) o testach End-2-End w JavaScript za pomocą Cypress. Jakiś czas temu wdrożyliśmy w firmie to rozwiązanie i nasza testerka bardzo je sobie chwali.

Następna prezentacja wydaje się być trochę bardziej lajtowa – poprowadzi ją ELEFTHERIA BATSOU – poświęcona będzie rozwojowi własnemu jako programisty, nabierania właściwych nawyków i radzenia sobie z frustracją i stresem.

Kolejna prezentacja, którą poprowadzi JEMIMA ABU (JavaScript Developer @ Telesoftas), poświęcona jest tajemniczemu akronimowi #A11Y. Co on oznacza? ACCESSIBILITY – czyli dostępność, przystępność – a to wszystko w kontekście starego dobrego HTMLa. Czy używamy go we właściwy sposób? A może zapewniamy dostępność różnymi fikuśnymi „ficzerami” zamiast wrócić do podstaw i stosować prawidłowo tagi i atrybuty w HTMLu?

JERBI SAIF (Frontend Tech Lead @ Vermeg)opowie coś więcej o programowaniu reaktywnym – tu w kontekście Angulara i RXJS. Temat mi dość bliski, choć ja używam reaktywności głównie we Vue.js.

PRZEMYSŁAW ZYCH (Staff Software Engineer @ Engineering Design Center) odpowie nam na pytanie czy możemy już pozbyć się devopsów z firmy – a poważnie – opowie o tym jak postawić nowoczesną infrastrukturę dla naszych serwisów – zarówno frontowych jak i backendowych. Na pewno będzie ciekawie.

Z tematów znacznie mi bliższych – PIOTR TOMIAK (Senior Software Engineer @JetBrains) – opowie o bibliotekach komponentów Vue z perspektywy twórców IDE. Tu JetBrains jest mi szczególnie bliski, bo WebStorm to moje ulubione środowisko programistyczne.

Pozostając w tematyce Vue – JAN SALWOWSKI (Fullstack PHP/JS developer @Docplanner) – zdradzi kilka swoich sposobów na tworzenie kodu, który będzie prosty i łatwy w utrzymaniu.

To tylko kilka moich typów na ciekawe prezentacje – cały program znajdziecie na wspomnianej już stronie https://2019.confrontjs.com/agenda

Zaproszenie i konkurs!

Dajcie znać jeśli zamierzacie wybrać się na tą konferencję – skorzystajcie z rabatu dla czytelników tego bloga – a dla pierwszej osoby, która zostawi komentarz mam mega bonus – darmową wejściówkę!

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *