Menu Zamknij

O blogu

Po co jest ten blog i dlaczego powstał tak późno?

Niemoc twórcza…

Do prowadzenia własnego bloga podchodziłem kilka razy, jednak zwykle na jakimś etapie zapał się kończył, przychodził kryzys twórczy, padało pytanie: „po co mi to?” i blog umierał.

Mam jednak nadzieję, że tym razem będzie inaczej, bo cel prowadzenia własnej strony w końcu się wyklarował, a i tematów jest całe mnóstwo.

Ten blog ma być poświęcony głównie szeroko rozumianemu front-endowi – czyli tej części pracy programisty www, która wiąże się z tym co widzi użytkownik. Tak przynajmniej było do tej pory. Jednak rozwój technologii, wręcz eksplozja nowych rozwiązań i narzędzi w ostatnich latach sprawiły, że taki prosty opis staje się nieaktualny. Dziś front-end to całe spektrum zagadnień związanych z JavaScriptem, frameworkami, narzędziami, optymalizacją i bezpieczeństwem stron i aplikacji internetowych.

Właśnie tej tematyce ma być poświęcony mój blog – to moja podróż i dokumentacja mojej nauki i doświadczeń związanych z nowymi technologiami. W kolejnych wpisach postaram się uporządkować swoją wiedzę z konkretnych zagadnień, opiszę programy i narzędzia których używam, podzielę się ciekawymi przypadkami ze swojej pracy zawodowej, wrzucę trochę zdjęć i filmów z prezentacji na których miałem przyjemność być, jak i z tych, które sam mogłem prowadzić.

Jeśli interesujesz się programowaniem, front-endem, nowymi technologiami, to zapraszam do czytania i komentowania, ogólnie do dyskusji i wymiany wiedzy i doświadczeń.